nie dziwota, że nowicki jest finalistą nike. facet, który pisze tak, że aż ślinka cieknie – intelektualnie. skoro mi samej język w gębie sztorcem staje ostatnio, nadrobię czynem i dam wam do przeczytania coś, co można by mi z ust wyjąć.

Jedzenie wydaje się prywatne i ulotne. To fizjologiczna czynność, podtrzymująca przy życiu; konieczna, i tylko dlatego ważna; jedna poza tą techniczną stroną nie ma żadnej wagi, i poświęcać się jej nie warto. Jedzenie, kuchnia należy do niskiej kultury (tak przyjęliśmy uważać), nie wszędzie jest szczególnie cenione. Może się też wydawać, że pisać o kuchni jest nieekonomicznie, że to źle spożytkowana siła; można by co najwyżej zająć się nim od technicznej strony (ale co to za pisanie; żadne wysokie loty, tylko suchy zapis wyliczeń i badań); albo, jeśli już, to doraźnie, jako głos w aktualnej dyskusji – żeby własnej wartości nie umniejszać i z kuchnią nie wiązać się na stałe.

A jednak nie, moim zdaniem.

wydawnictwo: muzeum etnograficzne w krakowie; projekt graficzny: przemek dębowski – śliczna robota, czuć tu karakterową rękę na kilometr. okładka wygląda jak wyciurana skóra, choć to tylko grafika, a tekst na białym tle to – uwaga – naklejka. szapoba. czytam z zapartym tchem, powoli i kilkakrotnie powtarzając fragmenty w obawie, że coś mi umknie i… że lektura skończy się za szybko.

rzadko się spotyka fotografa utalentowanego w gębie i kulinarnie, i językowo – stąd chyba moja słabość do niego. oby dostał nike; za te średniki zwłaszcza!

Advertisements
(function(g){if("undefined"!=typeof g.__ATA){g.__ATA.initAd({sectionId:26942, width:300, height:250});}})(window);
var o = document.getElementById('crt-1517242059'); if ("undefined"!=typeof Criteo) { var p = o.parentNode; p.style.setProperty('display', 'inline-block', 'important'); o.style.setProperty('display', 'block', 'important'); Criteo.DisplayAcceptableAdIfAdblocked({zoneid:388248,containerid:"crt-1517242059",collapseContainerIfNotAdblocked:true,"callifnotadblocked": function () {var o = document.getElementById('crt-1517242059'); o.style.setProperty('display','none','important');o.style.setProperty('visbility','hidden','important'); } }); } else { o.style.setProperty('display', 'none', 'important'); o.style.setProperty('visibility', 'hidden', 'important'); }

One thought on “stół, jaki jest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: